Obraz strony blablacar.pl
Obraz strony blablacar.pl

Skupiliśmy się na rynku finansowym ale nie można zapominać także o innych ciekawych ofertach, które pozwalają zadbać o nasze finanse. Dla osób często podróżujących jedną z okazji do optymalizacji kosztów podróży jest serwis blablacar.pl, dzięki któremu można zredukować koszty przejazdów a także poznać ciekawych i otwartych ludzi.

Jak to działa?

Założeniem serwisu jest łączenie kierowców i pasażerów, aby Ci wspólnie pokryli koszty paliwa. Jeżeli wybierasz się w drogę i masz wolne miejsca w samochodzie możesz zaproponować na portalu. Określasz trasę i cenę za którą może podróżować pasażer, określasz charakterystykę podróży i samochodu i wystawiasz ofertę.

Jeżeli z kolei jesteś pasażerem, wpisujesz trasę w którą się wybierasz. Jeżeli któryś z kierowców zaoferował przejazd, zobaczysz go na liście. Zobaczysz także charakterystykę kierowcy, czy w samochodzie można palić i ocenę kierowcy przez innych pasażerów. Jeżeli żaden kierowca nie zaoferował przejazdu możesz ustawić darmowe powiadomienie, które pozwoli na poinformowanie Ciebie o wprowadzonej przez kierowcę oferty.

Ile można zaoszczędzić?

Patrząc na ceny przejazdów oferowane przez kierowców można średnio przyjąć że 100 km drogi to ok. 10 złotych od pasażera.

Ze strony kierowcy przeciętnego samochodu osobowego w którym bez ścisku może podróżować 4 dorosłe osoby (kierowca + 3 pasażerów) kierowca może więc liczyć na 30 złotych za 100 km. Jeżeli przyjmiemy, że samochód pali 7 litrów na 100 km a benzyna kosztuje 5 złotych to koszt paliwa wyniesie 35 złotych. Jak widać koszty paliwa mogą się zwrócić w znacznym stopniu.

Z punktu widzenia pasażera, koszty przejazdu są znacznie niższe jeżeli porównamy je do cen biletu kolejowego. Porównując je do przejazdów autokarowych (np. PolskiBus) ceny są także niższe, chyba że kupimy bilety w cenach promocyjnych. Np. przejazd na trasie Kraków-Warszawa kosztuje w Polskim Busie 38-45 złotych. W serwisie blablacar.pl oferty kształtują się od 26 do 44 złotych czyli niżej niż koszt biletu.

Z punktu widzenia pasażera niewątpliwą zaletą używania serwisu jest także elastyczność, gdyż na popularnych trasach można znaleźć bardzo dużo ofert praktycznie o każdej porze dnia i nocy.

Podsumowanie

Serwis blablacar.pl jest ciekawym sposobem na zoptymalizowanie kosztów podróży, umilenia sobie podróży rozmową oraz poznania nowych, ciekawych ludzi.

More From Author

1 Comment

Add yours

Comments are closed.