bgz_bnp_paribas_darmowy_debetJak z pewnością wiedza ludzie dbający o finanse czyli czytelnicy  tego bloga, od czerwca obowiązywała promocja BGŻ BNP Paribas, w której bank promował „Konto Aktywna Pensja„. Teraz bank zastąpił tą promocję nową, na nieznacznie lepszych warunkach i ograniczoną czasowo. I tym razem mamy do wyboru albo 4% oprocentowania konta albo darmowy debet do kwoty największego wpływu. Dużym plusem jest to, że bank nie wymaga przelewu pensji a jedynie wpływ z zewnętrznego przelewu. Promocja pomimo złagodzenia warunków w dalszym ciągu nie powala, ale jeżeli szukamy darmowego kredytu, lepiej nie mogliśmy trafić.

Warunki promocji

Aby zdobyć obiecane bonusy, trzeba najpierw spełnić nastepujące warunki:

  • otworzyć konto w Banku np [link]tutaj[/link],
  • złożyć wniosek o kartę i dostęp do dostęp do systemu bankowości telefonicznej i internetowej,
  • przystąpić do promocji podpisując odpowiednie oświadczenie lub zaznaczając odpowiednie pole gdy otwieramy przez internet,
  • nie posiadać konta w BGŻ BNP przez okres min. 6 miesięcy,
  • nie złożyć sprzeciwu przetwarzania danych osobowych przez bank.

Na otwarcie konta mamy czas do 31.10.2015 roku

Gdy spełnimy ww. warunki podobnie jak poprzednio możemy liczyć na:

  • zastosowaniu w ramach konta promocyjnego (4%) oprocentowania w okresie 12 miesięcy od daty otwarcia konta, przy czym oprocentowanie będzie naliczone od kwoty najwyższego wpływu na konto w danym miesiącu  (maksymalnie 5 tys. złotych)
  • udostępnieniu bezpłatnego (oprocentowanie i prowizja ze stawką 0) przez 12 miesięcy limitu debetowego do kwoty najwyższego jednorazowego wpływu na konto (nie więcej niż 5000 złotych i nie mniej niż 1000 złotych) pod warunkiem złożenia wniosku o limit i uruchomienia go w ciągu 3 miesięcy od daty założenia konta, spełniania zdolności kredytowej.

Warunkiem ww. bonusów jest posiadanie aktywnej karty debetowej i wpływ w danym miesiącu min. 1000 złotych na konto.

Ile zyskamy

W zależności od tego do czego wykorzystamy to konto możemy zyskać pomiędzy 60 a 500 złotych.

Jeżeli chcemy założyć konto licząc na wysokie oprocentowanie to zyskamy maksymalnie 1,5% w stosunku do oprocentowania w innych bankach. Przy kwocie 5000 złotych daje to korzyści rzędu 75 złotych/rok brutto czyli ok. 60 zł netto.

Lepszą opcją jest skorzystanie z darmowego debetu i przelanie pieniędzy na konto oszczędnościowe. Przy założeniu oprocentowania 2,8% (dostępnego w Smart Banku), dla maksymalnego limitu 5000 złotych możemy liczyć na zyski w wysokości 140 złotych brutto czyli ok. 121 złotych netto/rok.

Najbardziej opłacalną opcją jest skorzystanie z darmowego debetu na pokrycie zadłużenia w innym banku. Jeżeli przyjmiemy standardowe oprocentowane konto w wysokości 10%, możemy skorzystać aż 500 złotych/rok.

Dodatkowe informacje

Promocja oparta jest o rachunek o nazwie Konto Praktyczne. Rachunek ten jest bezpłatny, jeżeli zapewnimy wpływ w danym miesiącu min. 1000 zł, przy czym musi to być wpływ z innego banku (niekoniecznie wynagrodzenia).

Karta do konta jest bezpłatna pod warunkiem wykonania transakcji na min. 300 złotych. W przeciwnym wypadku kosztuje nas 7 złotych.

 

[oferta num=43]

More From Author