Po co nam konto oszczędnościowe?

 

pieniadzePodstawową zasadą, która powinna przyświecać osobom, które chcą Dbać o swoje finanse jest maksymalizacja zysków z posiadanych zasobów. O wykorzystaniu karty kredytowej do obrotu bezpłatnym pieniądzem już pisałem, czas na drugie bardzo ważne narzędzie do maksymalizacji zysków. Jest to konto oszczędnościowe. Standardowe konta ROR oferują zawrotne oprocentowanie w wysokości 0,00 – 0,01% nic więc dziwnego, że duża część naszych środków czekając na płatności nie pracuje.

W skrócie nie możemy dopuścić aby środki, które mamy leżały bezczynnie czekając na czas na spłaty kredytu czy zapłacenia za opłat za mieszkanie lub media. Nie opłaca się oczywiście płacić opłaty wcześniej, gdyż żaden z dostawców usług tego nie doceni. Nie możemy także wykorzystać większości kart kredytowych, gdyż przelew z rachunku karty wiąże się z prowizją rzędu 3%. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc płacenie w ostatnim możliwym terminie i trzymanie środków na możliwie wysoko oprocentowanym koncie.

Gdzie trzymać pieniądze?

 

Tak się składa, że oferty banków z najlepszymi warunkami kont nie oferują zbyt atrakcyjnego oprocentowania. Niejednokrotnie przywiązani jesteśmy do konta głównego z powodu kredytu. Warto więc poszukać alternatywy i lepszego oprocentowania dla naszych środków. Konta te mogą także służyć do przechowywania naszych oszczędności, gdyż z reguły mają wyższe oprocentowanie niż standardowe lokaty.

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych mają:

 

Bank Nazwa % Ilość darmowych przelewów Uwagi Link
Bank Smart Smart Procent 4 1 Do konta należy otworzyć konto ROR, które jest bezpłatne. Oprocentowanie dla środków do 50 tys. Załóż konto
Orange Finance Konto Oszczędnościowe 4 1 Oprocentowanie dla nowych klientów, przez 6 miesięcy. Konieczne otworzenie konta
mBank eKonto 4 bez limitu Jest to w zasadzie darmowe konto, z oprocentowaniem 4% do 3000 PLN Załóż konto

 

Pełną analizę oferty kont oszczędnościowych polskich banków przedstawię wkrótce.

You May Also Like

More From Author

2Comments

Add yours
  1. 1
    Marcin - soskredyt.pl

    Konto oszczędnościowe na pewno pozwoli uzyskać jakiś dochód. I chociaż oprocentowanie takich kont nie jest zbyt wysokie, to przynajmniej nie tracimy na wartości pieniądza związanej z inflacją.

  2. 2
    Adam

    Obecnie mało osób zakłada konta oszczędnościowe, moim zdaniem powód jest prosty, ludzie nie mają co oszczędzać.

Comments are closed.