Dzisiaj trochę o ofercie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wprawdzie prowadzenie działalności można oprzeć na zwykłym koncie osobistym, zwłaszcza na koncie z premią. W niektórych przypadkach potrzebujemy jednak konta firmowego dedykowanego dla podmiotów gospodarczych. Wybór dla osób prowadzących małe firmy jest spory, dlatego Idea Bank, najmłodszy bank celujący w ten segment rynku proponuje 900 złotych za założenie i korzystanie z konta firmowego.

Warunki promocji

W promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące działalność gospodarczą nie posiadające konta w Idea Banku, lub założyły konto w oparciu o regulamin wprowadzony 16.06.2015. Osoby nie posiadające konta muszą zawrzeć Umowę o Rachunek oraz Umowę o Bankowość elektroniczną.

Gdy będziemy mieli aktywne konto bank zapłaci nam za:

 1. Utrzymanie salda na rachunku – za utrzymanie średniego salda w danym miesiącu bank wypłaci odpowiednio:
  • 5 000 zł – premia 15,00 zł
  • 10 000 zł – premia 25,00 zł
  • 15 000 zł – premia 30,00 zł
  • 20 000 zł – premia 40,00 zł
 2. Wpłatę gotówki w mobilnym wpłatomacie – 10 złotych za każdą wpłatę nie niższą niż 500 złotych
 3. Przelew do ZUS i US – 50 złotych za pierwszy przelew w miesiącu na kwotę powyżej 250 złotych
 4. Wystawienie i opłacenie faktur poprzez Bankowość elektroniczną – 10 złotych za każdą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 złotych

 

Wartość premii jest ograniczona do 75 złotych (netto) miesięcznie i jest wypłacana przez 12 miesięcy. Możemy więc zyskać maksymalnie 900 złotych. Od wszystkich kwot bank odprowadzi oczywiście podatek.

Inne informacje

Zarówno konto jak i przelewy są darmowe. Karta do konta jest natomiast darmowa w przypadku wydania nią 400 złotych w innym przypadku kosztuje 4,99 PLN.

Warto jeszcze wspomnieć o jednym punkcie regulaminu, który jest niepokojący ze względu na jego ogólność i nieokreśloność. Chodzi o §3 ust. 7 który mówi, że „Bank ma prawo do wprowadzenia ograniczeń dotyczących naliczania premii w przypadku podejrzenia nadużycia.„. Niestety tak sformułowany paragraf daje bankowi duże pole do popisu jeżeli chodzi o jego interpretacje.

 

[oferta num=31]

You May Also Like

More From Author