aviva-5-5procentOd jakiegoś czasu pojawiają się na rynku ciekawe oferty od ubezpieczycieli, którzy pod przykrywką ubezpieczenia oferują (bardzo często wspólnie z bankiem) atrakcyjnie oprocentowane depozyty. Do niedawna było to o tyle popularne, że tzw. „polisolokaty” nie były oprocentowane podatkiem Belki jak zwykłe lokaty. Ten stan się już jednak zmienił.

W tym momencie z ofertą wystąpiła firma Aviva, która reklamuje się, że depozyt jest „Jak lokata” i oferuje „Mega Zysk”. Warunki proponowane przez Avive są następujące:

  • czas trwania ubezpieczenia: 3 miesiące
  • oprocentowanie: 5,5%
  • kwota depozytu: 2 – 20 tys. złotych

 

Aby ocenić tą ofertę trzeba wiedzieć, że:

  • oferta dostępna jest tylko w miastach w których jest Centrum Finansowe Aviva (Warszawa, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław),
  • oferta wymaga odwiedzenia jednego z punktów wskazanych przez operatora,
  • nie jest to lokata, więc nie ma gwarancji BFG,
  • z doniesień z internetu można wyczytać, że Aviva gwarantuje sobie 7 dni od wpłaty na uruchomienie ubezpieczenia i 14 dni na wpłatę. Wiadomości tych nie zweryfikowałem, ale to ogranicza atrakcyjność oferty, choć wciąż wychodzi to powyżej lokat aktualnie oferowanych.

 

Dałem się skusić i zostawiłem swoje dane w aplikacji. Po kilku minutach oddzwonił konsultant i niestety nie ma placówki w moim mieście. Zaproponował wizytę w najbliższym mieście z placówką kusząc darmowym ubezpieczeniem NNW na 3 miesiące za samą wizytę bez względu na rezultat. Niestety nie chciał przysłać umowy do przeczytania przed wizytą wiec nie mogę zweryfikować czy nie ma tam jakiś kruczków. Jeżeli ktoś z czytających posiada taką umowę, proszę o przesłanie (oczywiście po usunięciu danych osobowych).

 

More From Author